جوملاJoomla day

JoomlaDay Iran - Mashhad - 12 April 2012

سمینار جوملا

همزمان با روز جوملا در ایران - مشهد، 24 فروردین 1391

جوملا چیست؟

جوملاجوملا یک نرم افزار مدیریت محتوای متن باز و رایگان است که تحت اجازه نامه GNU/GPL منتشر می شود. جوملا به زبان PHP نوشته شده و از یک فریمورک مبتنی بر MVC بهره می گیرد و برای ذخیره سازی داده ها از پایگاه داده MySQL استفاده می کند. آخرین نسخه جوملا 2.5 است.

جوملا از سیستم متن‌باز دیگری به نام "مامبو" منشعب شده است. در سال 2005 گروهی از توسعه دهندگان سیستم مدیریت محتوای مامبو از تیم توسعه آن جدا شده و در قالب گروه دیگری به نام "Open Source Matters" اقدام به انتشار مامبو 4.5.2.3 با نام جدید جوملا (نسخه 1.0) کردند. از آن پس این دو سیستم بطور جداگانه توسعه داده شدند.

کاربردهای جوملا

از جوملا برای مدیریت وبسایت استفاده می شود. جوملا برای زبان فارسی بومی‌سازی شده و پشتیبانی می‌شود. کاربردهای جوملا: سایت‌های خبری و اطلاع‌رسانی، مجلات و نشریات، وبلاگ‌های شخصی، سایت‌های علمی و آموزشی، سایت‌های مذهبی و فرهنگی، پرتال‌های دولتی، وبسایت‌های تجاری و...

بعضی سایت های استفاده کننده از جوملا:
نمونه‌های خارجی: لینوکس: linux.com، مرکز اطلاعات سازمان ملل
نمونه‌های داخلی: خبرگزاری ها (مانند الف)، سایت های دولتی (مانند استانداری تهران و روابط عمومی وزارت دفاع)، شبکه های سیما (شبکه های 1 و 2 و 3 و 4) ، بخش انگلیسی سایت مقام معظم رهبری، ستاد اقامه نماز جمعه مشهد

جوایز و افتخارات جوملا

  • 2005: بیش از 2.5 میلیون بار دریافت در اولین سال انتشار
  • 2005: Best Linux / Open Source Project
  • 2005: جایزه UK Individual Contribution to Open Source
  • 2006: جایزه UK Individual Contribution to Open Source
  • 2006: Best Linux / Open Source Project
  • 2006: بهترین سیستم مدیریت محتوای متن‌باز سال جهان
  • 2007: بهترین سیستم مدیریت محتوای متن‌باز سال جهان
  • 2008: کسب عنوان MVP توسط Johan Janssens
  • 2009: کسب عنوان MVP توسط Louis Landry
  • 2011: بهترین سیستم مدیریت محتوای متن‌باز سال جهان

روز جوملا چیست؟

جوملا دی روز جوملا، یک گردهم آیی محلی یا منطقه ای به منظور ایجاد فرصتی برای آشنایی کاربران و توسعه دهندگان سیستم مدیریت محتوای جوملا و فضایی برای یادگیری و تبادل دانش، ایده ها و تجربه های آنها و کمک به گسترش جوملا است.

از جمله برنامه های روز جوملا می توان به سخنرانی و ارائه، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه های جانبی و سخنرانی نمایندگان جوملا اشاره کرد. شرکت در برنامه های روز جوملا برای عموم آزاد است. برنامه های روز جوملا با هدف سودآوری تجاری برگزار نمی شود و وجوه دریافتی صرفا برای پوشش بخشی از هزینه های برگزاری است و بخش دیگری با همکاری و حمایت حامیان و کمک های اعضا تأمین یا پوشش داده می شود.

روز جوملا در ایران و جهان

روز جوملاروز جوملا در ایران برای اولین بار به همت گروه جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا برای زبان فارسی) برگزار خواهد شد. این برنامه رسما با اجازه و تحت نظارت مدیران پروژه جوملا و بنیاد OSM (پشتیبان و راهبر پروژه جوملا) برگزار خواهد شد.

تا کنون روز جوملا در کشورهای دیگری نیز برگزار شده است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، انگلستان، آلمان، کانادا، آمریکا، دانمارک، فیلیپین، نروژ، نیوزیلند، هلند، سوئیس، سوئد، آفریقای جنوبی، برزیل، استرالیا، ترکیه، تایلند، فنلاند و مجارستان- فهرست رسمی برگزارکنندگان روز جوملا:
http://community.joomla.org/events/joomla-days.html

درباره سمینار

سمینار جوملا برای اولین بار به همت گروه جوملا فارسی و با همکاری فرهنگسرای رسانه و فناوری شهرداری مشهد و با مجوز و تحت نظارت تیم Joomla برگزار می شود.

در این سمینار که همزمان به عنوان روز جوملا در ایران برگزار می شود، موضوعات مرتبط با سیستم مدیریت محتوای جوملا در قالب سخنرانی و کارگاه های آموزشی، ارائه خواهد شد.
از عموم متخصصین، اساتید، دانشجویان، کاربران جوملا، مدیران سایت ها و سایر علاقه مندان برای همکاری و حضور در سمینار دعوت می شود. به کلیه شرکت کنندگان گواهی حضور در سمینار ارائه خواهد شد.
جزئیات و کسب اطلاعات بیشتر: درباره ی سمینار جوملا

گروه جوملا فارسی

گروه جوملا فارسی (مامبولرن) متشکل از افزاد متخصص در حوزه سیستم های مدیریت محتوا (CMS) است که بطور داوطلبانه در بومی‌سازی، توسعه، آموزش و پشتیبانی سیستم های مدیریت محتوا همکاری می کنند. این گروه بیش از شش سال سابقه موفق در بومی سازی، توسعه، آموزش و پشتیبانی سیستم های متن باز مانند مامبو، جوملا و SMF را در کارنامه خود دارد و درحال حاضر مترجم برگزیده و پشتیبان جوملا برای زبان فارسی است.

برخی از سوابق گروه مامبولرن: عضویت در هسته مرکزی توسعه مامبو، پشتیبان و مترجم رسمی SMF برای زبان فارسی، مدیریت بخش فارسی انجمن رسمی جوملا، تألیف و انتشار کتاب راهنمای جوملا 1.5، مشارکت فعال در توسعه و انتشار جوملا 1.6 و 1.7

سمینار جوملا در یک نگاه


زمان :
صبح و عصر پنجشنبه 24 فروردین 1391

مکان برگزاری: مشهد مقدس


 
برای اطلاع از اخبار سمینار و زمان شروع ثبت نام،
خبرمایه (feed) سایت سمینار جوملا را دنبال کنید.۱

شرایط ثبت نام

شرایط شرکت در سمینار را مطالعه نمایید.

۲

شیوه ثبت نام

راهنمای ثبت نام را مطالعه نمایید.

۳

تکمیل فرم

فرم ثبت نام را تکمیل و ثبت نمایید.

۴

واریز هزینه

هزینه را واریز و فیش را ثبت نمایید.

نظر سنجی

سمینار جوملا

دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات
به منظور دریافت نظرات و پیشنهادات مخاطبین محترم سمینار جوملا، فرم نظرسنجی، انتقادات و پیشنهادات در سایت سمینار جوملا در زیر منوی تماس با ما و منوی کاربری منتشر شده است. از کلیه شرکت کنندگان گرامی درخواست می‌کنیم تا نسبت به تکمیل این فرم اقدام نمایند. نظرات سازنده شما شرکت کنندگان گرامی به ما در برگزاری برنامه‌های آینده کمک شایانی خواهد کرد. ضمن جهت دسترسی به این بخش باید وارد سایت شوید.

فراخوان

سخنرانی در سمینار جوملا

پذیرش مقاله، پیشنهاد سخنرانی و برگزاری کارگاه آموزشی
سمینار جوملا جهت تکمیل برنامه ها، بصورت محدود اقدام به پذیرش مقاله برای قرائت، پیشنهاد سخنرانی یا برگزاری کارگاه آموزشی می نماید. علاقه مندان می توانند پیشنهاد خود را با توجه به محورهای سمینار، از منوی ثبت نام ارسال نمایند. کلیه درخواست ها در کمیته علمی سمینار بررسی و از بین آنها مواردی انتخاب و برای سخنرانی، قرائت مقاله یا برگزاری کارگاه آموزشی در سمینار دعوت به عمل خواهد آمد.

 

ثبت نام

در سمینار شروع شد

ثبت نام برای حضور در سمینار جوملا از امروز هشتم بهمن آغاز شد.
علاقه مندان به حضور در این سمینار می توانند از طریق سامانه ثبت نام سایت سمینار، پس از مطالعه شرایط و کسب اطلاعات لازم اقدام به ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است ظرفیت ثبت نام محدود بوده و اولویت با اشخاصی خواهد بود که مراحل ثبت نام خود را زودتر تکمیل کرده باشند.

بازتاب خبری سمینار جوملا و روز جوملا در ایران:

Joomla.org
Joomla Community Portal
JoomlaDay Iran 2012
Joomla Day Iran will be held on April 12, 2012 in Mashhad. This is a ideal opportunity for...
JoomlaFarsi.com
مترجم برگزیده جوملا در ایران
سمینار جوملا - روز جوملا در ایران
تیم جوملا فارسی مفتخر است برگزاری اولین سمینار جوملا، همزمان با روز جوملا در ایران را به اطلاع...
Webna.ir
پایگاه خبری وب‌سایت‌های ایران
سمینار جوملا فروردین سال آینده برگزار می شود
وبنا - اولین سمینار جوملا در ایران 24 فروردین 1391 برگزار می شود...
Asreertebat.com
هفته نامه عصر ارتباط
سمینار جوملا برگزار می شود
نخستین سمینار جوملا در ایران 24 فروردین سال آینده برگزار می شود.
KhorasanNews.com
روزنامه خراسان - ضمیمه بایت
روزی برای جوملا: اولين سمينار جوملا در ايران
هم‌زمان با 24 فروردين که به نام روز جوملا در ايران نام‌گذاري شده است، اولین سمینار جوملا ...
MahanNews.com
سایت خبری ماهان نیوز
اولین سمینار جوملا در ایران
اولین سمینار جوملا به همت تیم جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا برای زبان فارسی) و...

ورود اعضا