جوملاJoomla day

JoomlaDay Iran - Kerman - 15 November 2012

سمینار جوملا

همزمان با روز جوملا در ایران - کرمان، ۲۵ آبان ۱۳۹۱

ایران – کرمان : 25 آبان ماه 1391 مطابق با 15 نوامبر 2012 دومین سمینار بین المللی جوملا (روز جوملا در ایران)
دومین سمینار جوملا به همت تیم جوملا فارسی(مترجم برگزیده جوملا در ایران) با همکاری اتاق بازرگانی استان کرمان و حمایت بانک کشاورزی، گروه سایت‌های پرشین بلاگ، بنیاد ایگلت، رادیو قیفاووس ، شرکت ره آورد پژوهش  گستر ، JoomlArt ، RockeTheme ، Joomlashackبرگزار شد.


ساعت 7:00 صبح با وجود اینکه برنامه پذیرش از ساعت 7:30 صبح بود، عده‌ای با شور و هیجان وصف ناپذیری در محل برگزاری سمینار حاضر شده بودند.


آرامش خاصی حاکم بود و عوامل اجرایی برگزاری این سمینار آماده پذیرایی مخاطبان بودند.
همه چیز از چندین روز قبل خوب پیش بینی شده بود و آماده برای برگزاری این روز را داشت، هر چند که این برنامه ریزی مربوط به چندین ماه قبل بود که توسط تیم جوملا فارسی بسیار خوب برنامه ریزی شده بود.


پذیرش از ساعت 7:30 بطور رسمی آغاز شد. از مهمانان با کیک و چای پذیرایی شد و همه چیز آماده اجرای برنامه‌های این روز بود.


ساعت 8:15 ، دومین سمینار جوملا رسما آغاز بکار کرد.
قرائت قرآن ، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و خوش آمد گویی توسط آقایان مهندس عسجدی دبیر اجرایی و مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی استان کرمان و مهندس زراعتی دبیر سمینار و عضو تیم جوملا فارسی آغاز گر برنامه‌ها بود.


سخنرانان به ارائه مقالاتی مرتبط درخصوص آینده وب، مبحث اوپن سورس، معرفی جوملا 3 ، ارتباط جوملا با موبایل و ... پرداختند. بعضی از مقالات همراه با پخش ویدئو بود.


ساعت 11:00 صبح زمانی برای استراحت و پذیرایی با نسکافه در نظر گرفته شده بود.
تا اینجای برنامه بیشتر مهمانان از اجرای موفق دومین سمینار راضی بودند. شور و هیجان خاصی بر فضای سالن و لابی حکم فرما بود.


برخی مخاطبان که از راههای دور به محل برگزاری سمینار آمده بودند که با تاخیر وارد سالن شدند و جالب این بود که اشتیاق بسیار زیادی داشتند که هر طور شده حضور داشته باشند.


پس از پذیرایی سه کارگاه در زمینه ایجاد سایت چند زبانه با جوملا 3 ، افزونه نویسی برای جوملا، معرفی فریمورک‌های قالب جوملا برگزار شد که مخاطبان بسیاری داشت.


در خلال اجرای برنامه به برخی از مخاطبان با قرعه کشی انجام شده تی شرت روز جوملا و ماگ منقش به لوگوی روز جوملا و تیم جوملا فارسی از طرف تیم جوملا فارسی اهدا شد.


در اختتامیه این سمینار، همانطور که قبلا اطلاع رسانی شده بود اولین جشنواره سایت‌های جوملایی برگزار گردید.
سایت‌های جوملایی فارسی زبان در دسته‌های اجتماعی، اقتصاد و گردشگری، خبری و رسانه، علمی و آموزشی، فروشگاه و دادوستد، معارف و فرهنگ و هنر، وبلاگ و وبسایت شخصی، پزشکی، سلامت و ورزش، پورتال سازمانی، کامپیوتر و شبکه، گسترش دهنده جوملا، بهترین صفحه اصلی و برترین بهترین‌ها، بهترین بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر، برترین طراح، جذابترین قالب قرار گرفته بودند.


کار داوری قبلا انجام شده بود و نتایج آن در این روز اعلام و به برندگان در دسته‌های مختلف هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.
در پایان نیز به شرکت کنندگان گواهی حضور در سمینار ارائه شد.


از مهمترین اهداف کلی برگزاری این سمینار می‌توان به ارتباط بین علم و صنعت در حوزه فناوری اطلاعات، افزایش سطح علمی و مهارتی شرکت کنندگان، زمینه سازی برای کارآفرینی، تلاش در جهت بستر سازی مناسب برای دولت الکترونیک و تلاش در جهت فرهنگسازی استفاده مناسب از وب با استفاده از جوملا اشاره کرد.
در این سمینار بیش از 250 نفر از نقاط مختلف کشور حضور یافته بودند.

 
 

عکس دسته جمعی شرکت کنندگان


عکس برندگان فستیوال


 

تیشرت جوملا فارسی


 

ماگ جوملادی


 

ماگ جوملادی


 

مراسم قرعه کشی ماگ و تیشرت جوملادی


 

مراسم اهدا جوایز فستیوال


 

 

ورود اعضا

اتاق بازرگانی و سنایع و معادن استان کرمان جوملا فارسی